Muhtarlar Derneği, Yılsonuna Kadar Bütün Randevularını İptal Etti

Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan yıl sonuna kadar alınan bütün randevularını iptal ettiklerini belirterek, 2021 yılına kadar hiçbir ziyareti kabul etmeyeceklerini söyledi.

PAYLAŞ

Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, açıklamalarda bulundu.

GÜLBASAN: YILSONUNA KADAR VERDİĞİMİZ BÜTÜN RANDEVULARI İPTAL EDİYORUZ

Dernek Başkanı Murat Gülbasan, yılsonuna kadar alınan bütün randevuları iptal ettiklerini belirterek,  “Yaklaşık 1 hafta önce Ankara’dan bizi bir bayan aradı. Sayın milletvekillerimizin Elazığ’a geleceğini söyledi. Burada bizi Cumartesi günü saat 15:30’da ziyaret edeceklerini söyledi. Biz randevuyu verdik. Ama şu an şehirdeki bir takım gelişmelerden dolayı gördük ki bu randevunun iptal edilmesi gerekiyor. Yönetimdeki arkadaşlarımız ile aldığımız bir karar ile bu yılsonuna kadar bütün randevuları iptal ettik. Diğer il başkanları, siyasi parti il başkanları da randevu almıştı. Şehirde bir kaos var. Biz sonradan bunun farkına vardık. Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanımızın sel felaketinde vatandaşlara 50bin TL hibe ettiğinden dolayı bir kampanya başlatılmış. Bunun üzerinden bir siyaset yapıldığını biz hissettik. O nedenden dolayı bütün kamuoyunun önünde duyurmak istiyorum; Biz Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği olarak yılsonuna kadar verdiğimiz bütün randevuları iptal ediyoruz” dedi.

GÜLBASAN: CUMHURBAŞKANIMIZI ELEŞTİRMELERİ BİZİM AĞIRIMIZA GİDER

Muhtarlar Gülbasan, “Biz şehrin sorunlarını zaman zaman şahsım olarak eleştiriyorum. Eksikliklerini söylüyorum. Bize ikinci bir kişinin aracı olmasına gerek yok. Biz gerek yüz yüze gerek telefonla arıyoruz. Vekilleri vali beyi arıyoruz. Bu konularda cevap alamadığımız zaman basın aracı ile sorunları gündeme getiriyoruz. Biz randevuları neden iptal ettik? Üye arkadaşlarımız var burada. Yaklaşık 80 üyemiz var. Milletvekillerimiz oraya gelecek. İllaki üyelerimizden biri bu konuya girecek. Neden bize 50 bin TL verilmedi diyecek. Tabi milletvekillerimiz siyaset yapacak. Muhalefettir mecbur siyaset yapacak. Orada Cumhurbaşkanımızı eleştirecekler. Bizde bu makamlar muhtarlık makamı Cumhurbaşkanlığını temsil ediyor. Bize yakışmaz. Böyle bir ortamda Cumhurbaşkanımızı eleştirmeleri bizim ağırımıza gider” diye konuştu.

GÜLBASAN: YERİNE YENİSİNİN YAPILMASI 5-6 YILI BULUR

Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan şehrin eksikliklerine de değinerek, “Şehirde bir takım eksiklikler var. Bunu bizde biliyoruz, Milletvekilleri d e biliyor. İnkar etmiyorlar da. Büyük bir afet oldu. Her şey bir seferde olacak gibi de değil. Ama mücadele ediyoruz. Bizde, milletvekilleri de, belediye başkanı da valide hepimiz mücadele içindeyiz. Tabi ki eksiklik vardır. Eksiklileri hemen bitirme şansımız yok. Bunu milletvekillerimizle bir araya geldiğimizde eksiklik olduğunu söylüyorlar. Deprem oldu 20-30 bin ev yıkıldı. Onun hemen temizlenip yerine yenisinin yapılması 5-6 yılı bulur” ifadelerini kullandı.

Kanal Fırat-Elazığ Son Haber

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN