Sahipsiz Elazığ Yeniden Ülke Gündeminde

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın 'SahipsizElazığ' kampanyasıyla ilgili yaptığı açıklama, gündemde geniş yer aldı. Milletvekili Demirbağ'ın açıklamaları sosyal medyada paylaşılırken, konuyla ilgili açıklamalarda peşi sıra geldi.

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Elazığlı vatandaşlar tarafından başlatılan “SahipsizElazığ” kampanyası Twitter’da büyük ses getirmiş ve 28 binden fazla paylaşım yapılmıştı.

Twitter’da Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşen kampanyada vatandaşlar şikayetlerini, taleplerini, düşüncelerini dile getirmişti. AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da Kanal Fırat televizyonunda yayınlanan Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programında “SahipsizElazığ” kampanyasına değindi.

MİLLETVEKİLİ DEMİRBAĞ’IN AÇIKLAMALARI TEPKİYLE KARŞILANDI

Milletvekili Demirbağ, “bazı sahipsiz boş beleş adamlar kalktı böyle bir kampanya başlattı. Elazığ’ın sahibi öncelikle Allah, ikincisi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Üçüncüsü de il bazında burada Milletvekilleriyle, Valisiyle, Belediye Başkanıyla biziz” dedi. Milletvekili Zülfü Demirbağ sözlerinin devamında “Elazığ’ın sahibi Elazığ’ın sahibi yok diyenlerin sahibi yok. Gitsin kan tahlili yapsınlar. İki kere iki dört. Öyle şey olmaz!.. Bu kadar ucuz değil. Ne demek sahibi yok. Bu gaflete bulunan boşa gelmiş paylaşmışsa ben ona saygı duyuyorum. Boşa gelmiş ona bir şey demiyorum. Ama bu kampanyayı başlatanlar bilinçli olarak kalkıp da sırf muhalefet olsun diye bu kampanyayı başlatanlara araştırın, kan tahlili yaptırması lazım bunların. Covid19 değil, İhanet 19 virüsü var bunların kanında” ifadelerini kullandı.

ELAZIĞ İKİNCİ KEZ ÜLKE GÜNDEMİNE GİRDİ

Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın bu açıklamaları sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Açıklamalara tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları “SahipsizElazığ” etiketiyle tekrar paylaşım yapmaya başladı. Yapılan paylaşımlarla “SahipsizElazığ” etiketi Twitter’da ikinci kez Türkiye gündemine girdi.

MİLLETVEKİLİ EROL, AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol bir açıklama yaptı. Milletvekili Erol, “Zülfü Bey’i muhatap almak istemezdim ama Elazığlılar adına cevap vermem lazım. Bak Zülfü Bey, Elazığlılar’ın kanında Atatürkçülük, milliyetçilik, devletçilik ve gönül adamlığı vardır. Önemli olan milletvekili olmak değil; Elazığ’a layık adam gibi adam olmaktır! #SahipsizElazığ” dedi.

MHP ADAYI DEMİR: BU TUTUM VE DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI KENDİSİNİ KINIYORUM

Milletvekili Demirbağ’ın bu ifadelerine karşı bir diğer açıklamada;

MHP Elazığ İl Eski Başkanı ve 27. Dönem Elazığ MHP 1.sıra Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir’den geldi.

Oğuzhan Demir açıklamasında; 24 Haziran 2018, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi. Seçim yapılmış, oylar sayılmış, nihayetinde ilimizde AKP 3, MHP 1 ve CHP 1 vekil çıkarmıştır. Ta ki yurtdışı oyları gelene kadar. Yurtdışı oyları yaklaşık 5 bin AKP, 800 MHP şeklinde dağılınca bir anda Elazığlının seçtiği MHP Vekili artık Elazığlının temsilcisi olamamış. Onun yerine Elazığlının seçmediği Zülfü Demirbağ milletvekili olmuş ve Elazığlı'yı temsil etme hakkını kazanmıştır.

Bu süreçte tarafımızca Yüksek Seçim Kuruluna itirazlarda bulunulmuş, tüm sandıkların açılarak yeniden sayılması talep edilmiştir. Çünkü aradaki fark çok cüzzidir. Birkaç sandık açılıp sayılınca bir anda fikir değiştirilmiş sandıkların açılması durdurulmuş, sonuçlar tescil edilmiştir. Ki her açılan sandıktaki oy sayımız lehimize artmıştır.

Elazığlının seçtiği, Elazığlının gerçek vekili, MHP adayı olan şahsım, sadece ve sadece 249 oyla seçimi kaybetmiştir. Sizleri temsil etme hakkı da şaibeli bir şekilde Zülfü Demirbağ'a verilmiştir.

Vekil Zülfü Bey, Elazığ'a her gelişinde bir tartışmanın odağı olmayı başarmıştır. Eş Başkanlık demiştir, kibirliyiz demiştir, liyakatsiz insanları idareci yapmış olabiliriz demiştir, demiştir, demiştir...

Vekil Zülfü Bey, gerçek karakteri ve mizacı olan alaycı ve agresif üslubunu, Elazığ halkının kendisini sahipsiz hissettiği bir dönemde, vatandaşlarımıza "kan testi yaptırın, "ihanet 19" testi yaptırın" diyerek de tescillemiştir.

Bunun üzerine sürekli arkasını toplamaktan yorulan savunucuları yine devreye girmiş, çıkar yol bulamayınca tüm suçu şaibeli vekilin "kanındaki şeker oranına" atmışlardır.

Maalesef ki Şaibeli Vekil, bir özrü Elazığ halkına çok görmüştür.

Zülfü Demirbağ'ın Cumhur İttifakına zarar veren bu tutum ve davranışlarından dolayı kendisini kınıyorum” dedi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • Miktat coşkun | 20 Eylül 2020 07:19

    Bu habere yorum yapmaya ve anlatmaya gerek yok herşey ortada .bizler nekadar yorum yapsak bu gibi insanlara pirim yaptırmış oluruz.iki dönem vekilik yaptı yapıyor Elazığ için bir proje ürettimi veya çaba her hangi bir çaba sarf etimi yok.alklıma geldi cip köyünde çıkan sıcak su ile ilgili neler anlatmadı neler ne termal tesisle nekadar yataklı dinlenme tesisleri öyle anlatilarki ben inceledim Ankarada haymanada ayaşta kızilcahamamdaki yatak sayısindan fazla rakamlar söylediler Elazığ lılarda tenzi ederim kuzu kuzu dinledi inandı hani termal tesisleri sahipsizlik deyince zoruna gidiyor.Kendi ıst Ankra daken Elazığ ın sahibi bizleri onun hiç hakıyok sagılarımla.

  • Harputlu | 14 Eylül 2020 20:18

    Vay Elazizim vay kimler tarafından temsil ediliyorsun. Aman ha Zülfü beyin hoşuna gitmeyen bir şey söylemeyin yoksa ihanetçi vatan haini olursunuz haberiniz olsun. Ama ben bu güne kadar hep AKP ye oy verdim acaba ben kimlerden olurum. Gerçekten kafam karıştı...

BUNLARA DA BAKIN