Şehir Hastanesinde yeni bir birim daha hizmete açıldı

Elazığ haber: Türkiye'nin sağlık alanındaki vizyon projelerinden olan ve 1 Ağustos 2018 tarihinde hizmete açılan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Prof. Dr. Erol Keleş ve ekibi ile Elazığ'a ve bölgeye katkı sunmaya devam ediyor.

PAYLAŞ

Özellikle Prof. Dr. Erol Keleş'in göreve gelmesinden sonra hastane bünyesinde birçok yenilikler yaşanmış tamamen vatandaş memnuniyeti üzerine çalışmalar başlatılmıştı.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi 50 yataklı Tutuklu Hükümlü Adli Psikiyatri (THAP) ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri (YGAP) birimleri ile hizmet vermeye başladı.

Prof Dr. Keleş ve ekibinin yapmış olduğu çalışmalar kısa süre içerisinde meyvelerini vermeye devam ediyor. Vatandaştan gelen talepleri büyük bir titizlikle dikkate alan ekip ihtiyaçları tamamen vatandaştan gelen taleplere doğrultusunda belirliyor. Yine belirlenen talep doğrultusunda daha önce hastane bünyesinde bulunan ama hizmet veremiyen birimler arasında yer alan "Yarı Açık Psikiyatri Servisi" Prof. Dr. Erol Keleş'in girişimleri ve ekibinin titiz çalışmaları sonucu Elazığlı vatandaşların hizmetine sunuldu.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin yaptığı açıklamada: "Halkdan gelen talepleri dikkate aldığımızda, ilimizin yarı açık psikiyatri servisine ihtiyacı olduğu tespit edilmiştir. Bu ihtiyaca binaen hastanemiz tarafından psikiyatri servisi açılması için çalışmalar başlatıldı. Sunduğu hizmet itibarıyla özel donanımlar gerektiren “Yarı Açık Psikiyatri Servisi” 4 aylık yoğun emek ve çalışmaların ardından, tüm donanımları tamamlanarak 1 Haziran 2021 tarihinde hasta kabul etmeye başladı. Odalarında kişiye özel banyo ve tuvalet bulunan kliniğimiz, tek kişilik 12 odadan oluşuyor. Ruhsal bozukluklar ile başvuran hastalarımızın teşhis ve tedavilerinin yapılacağı kliniğimiz, ilimize ve tüm bölge illerine hizmet verecektir." denildi.

 

Elazığ Online

Yunus Emre GEZİCİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN