TOBB Heyeti Kırgızistan'da Üst Düzey Görüşmelerde Bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kırgızistan'da üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelere Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan da katıldı.

PAYLAŞ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında aralarında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Keneşi Konsey Üyesi Asilhan Arslan’ın bulunduğu TOBB heyeti, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te sırasıyla Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev, Kabine Başkanı Ulubek A.Maripov, Yatırım Teşviki ve Korunması Bakanı Almambet Shykmamatov ve Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile ikili görüşmelerde bulundu…

TOBB HEYETİNE KIRGIZİSTAN’DA YOĞUN İLGİ

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Kırgızisatan programına, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Omuraliyev, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç,  Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türk Keneşi Konsey Üyesi Asilhan Arslan, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil S. Konukoğlu katıldı.

TOBB heyeti, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbayev, Kabine Başkanı Ulubek A.Maripov, Yatırım Teşviki ve Korunması Bakanı Almambet Shykmamatov görüşmesinin ardından son olarak Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bir araya geldi.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyetini Cumhurbaşkanlığı makamında kabul etti.

Hisarcıklıoğlu kabulde gerçekleştirdiği konuşmada, Kırgızistan’ın kalkınma ve gelişmesi için öncelikle sanayi potansiyelin artırılması gerektiğini söyledi.

Kırgızistan Sanayi Odasının faaliyetinde reformların yapılması gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, iş dünyası ile çalışma mekanizmasının iyileştirilmesinde tecrübe paylaşmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Elazığ Online

Yunus Emre GEZİCİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN