Baba okutmadı, azmi ve kocasının desteğiyle üniversiteli oldu

Baba okutmadı, azmi ve kocasının desteğiyle üniversiteli oldu

Babasının istememesi üzerine okul hayatı yarım kalan 2 çocuk annesi Gülşen Bulut, evlendikten sonra kocasının manevi desteğiyle liseyi ardından da ön lisansı bitirdi, şimdi de Fırat Üniversitesi (FÜ) İlahiyat Fakültesi’nde lisansını tamamlamak için eğitim hayatını sürdürmeye başladı.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Eğitim hayatı için memleketi Bingöl’den ailesiyle Elazığ’a yerleşen 2 çocuk annesi Gülşen Bulut, ilk öğretim 7’nci sınıfa kadar örgün eğitim hayatına devam etti.

Uzun yıllar yurtdışında çalışan ve memleketine dönen babasının istememesi üzerine eğitim hayatı noktalanan Bulut, 2011 yılında evlenmesiyle hayatı birden bire değişti.

Bulut, güvenlik korucusu olan eşinin desteğiyle ilk olarak orta okulu ve açık liseyi dışardan bitirdi. Bulut, hiç hayalini bile edemediği üniversite sınavına girdi ilk önce İlahiyat Fakültesi Ön Lisans bölümünü bitirdi. Ardından tekrar sınava giren ve istediği puanı alan Bulut, FÜ İlahiyat Fakültesi’ne yerleşti. Şuanda ikinci sınıfta başarılı bir şekilde eğitim hayatını sürdüren ve birçok ev hanımına örnek teşkil eden Bulut, pandemiden dolayı birinci sınıf öğrencisi kızı Ravza ile birlikte evlerinde ders çalışıp, online sınavlara giriyor. Özellikle ev hanımı ve çocuk sahibi olan hemcinslerine ‘azim’ ve ‘sabır’ ile her zorluğun üstesinden gelinebileceği mesajı veren Bulut, eğitim hayatı için memleketlerinden ayrı Elazığ’da yaşadıklarını da sözlerine ekledi.