Bakan Murat Kurum, depremzede aileyle iftar yaptı

Bakan Murat Kurum, depremzede aileyle iftar yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremzede aileyle iftar yaptı. Ardından aileyi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürdü.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tunceli'deki incelemelerini tamamladıktan sonra Elazığ'a döndü. 24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Elazığ-Sivrice olan 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören ve Aksaray Mahallesi'nde yeni yapılan TOKİ konutlarına yerleştirilen Sedat Erdoğan ve Gülsema Erdoğan çiftine iftarda misafir oldu.

DEPREMZEDE AİLE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Bakan Kurum, iftar sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak depremzede aileyi görüştürdü. Depremzede aile bireylerinden Kaviye Erdoğan Elazığ ağzı ile Elazığ'a özgü dularla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a "Allah sizi başımızdan eksik etmesin, hayırlı uzun ömürler versin inşallah. Rabb'im sizden bin kere razı olsun. Sebep olanlardan, emeği geçen herkesten Allah bin kere razı olsun. Evlerimiz o biçim, size her zaman dua ediyoruz, gece gündüz hepinize dua ediyoruz. Dualarımızı hiçbir zaman esirgemiyoruz. Aile bireylerinden Kaviye Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin sonunda şu an o kadar duygulandım ki anlatamam." ifadelerinde bulundu.