Covid-19 ile ilgili aklına soru takılan herkes bu çağrı merkezini arıyor

Covid-19 ile ilgili aklına soru takılan herkes bu çağrı merkezini arıyor

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-1) nedeniyle öğretmen, memur ve sağlık çalışanları tarafından hizmet veren ‘Pandemi Çağrı Merkezi’ni arayanların 'ilacımı nasıl kullanacağım, semptomlarım arttı, benim izolasyon sürem ne zaman bitiyor’ gibi sorular sorduğunu

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Elazığ'da Koronavüris (Covid-1) nedeniyle öğretmen, memur ve sağlık çalışanları tarafından hizmet veren ‘Pandemi Çağrı Merkezi’ni arayanların “ilacımı nasıl kullanacağım,semptomlarım arttı, benim izolasyon sürem ne zaman bitiyor’ gibi sorular sorduğunu aktaran İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat," Şunu özetle söylemek istiyorum, Covid-19 ile ilgili vatandaşlarımızın aklına takılan her ne konu olursa olsun 7/24 saat 0424 606 2790 nolu çağrı merkezimizi arayarak bu bilgileri istedikleri saatte alabilirler"dedi.

Covid- 19 salgını tedbirleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ‘Pandemi Çağrı Merkezi’nin işlevine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müdürlüğün sosyal tesisleri içerisinde kurulan ve toplamda 75 personelin görev yaptığı iki ayrı çağrı merkezi, 7/24 esasına göre çalışıyor. Çağrı merkezi hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat ise günlük ortalama 700 kişiyle irtibat kurduklarını aktardı.Sağlık Bakanlığı'nın pandemi sürece ve günlük vaka sayılarını her gün basın ve sosyal medya hesapları aracılığıyla şeffaf bir şekilde açıkladığını belirten Polat, herkesi maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmeye davet ederek, bunun sonucunda vaka sayılarının azalacağını kaydetti.