Depremde ağır hasar alan mahalle, 2 bin 251 konutla yenileniyor

Depremde ağır hasar alan mahalle, 2 bin 251 konutla yenileniyor

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından en çok hasar alan yapının bulunduğu mahallerden Abdullahpaşa, TOKİ koordinesinde etaplar halinde yapımına başlayan 2 bin 251 konutla yenileniyor.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Şantiyeye dönen mahallede yapılan konutların hızla yükselirken, dairelerin brüt 130 metre kare, dayanıklı ve lüks olduğu aktarıldı.

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, binlerce yapı ise ağır hasar gördü. Meydana gelen depremde en fazla zarar gören mahallelerden biri de Abdullahpaşa oldu. Bir yandan yapımların hızla yükseldiği mahallede bir yandan da ağır hasar alan yapıların yıkımı devam ediyor. TOKİ koordinesinde etaplar halinde 2 bin 251 konutun yapılacağı mahallede konutların Şubat ayında teslim edilmesi için şantiyelerde çalışmalar aralıksız sürüyor. Mahalle Muhtarı Yavuz Köse, şu ana kadar 2 bin 251 konutun ihalesinin yapılarak inşaat çalışmalarının başladığını aktarırken, bu sayının aratacağını gördüklerini, mahallenin yenilenerek genişleyeceğini kaydetti.