Doktor Ersin Şükrü Erden KOAH'a karşı uyardı

Doktor Ersin Şükrü Erden KOAH'a karşı uyardı

Türkiye’de 40 yaş üstü her 5 kişiden birinin KOAH olduğuna dikkat çeken Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ersin Şükrü Erden,'Tütün ve tütün mamulleri, başta sigara olmak üzere, nargile, puro, pipo ve son yıllarda kullanıma giren elektronik sigara da KOAH’a sebep olmaktadır' dedi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

18 Kasım Dünya KOAH Farkındalık Günü dolayısıyla Elazığ Mediline Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ersin Şükrü Erden açıklamada bulundu.

Dünya genelinde KOAH’a bağlı ölümlerin üçüncü sırada yer aldığına dikkat çeken Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ersin Şükrü Erden, “ Bugün ‘Dünya KOAH Günü’, bu hastalık sık görülen ciddi bir hastalık olmasına rağmen maalesef yeterince bilinmemektedir. Bu bakımdan bilinirliği arttırılması amacıyla kısaca GOLD ismiyle bildiğimiz KOAH’la mücadele açısından oluşturulan bir organizasyonu halk arasında bu hastalığını bilinirliğini arttırmak amacıyla ilan edilmiştir. KOAH, sık görülen bir hastalıktır. Ülkemiz için sıklığı açısından değerlendirecek olursak, 40 yaş üstü bireylerin neredeyse her 5'inden birinde KOAH mevcuttur”ifadelerini kullandı.