El emeği ürünler, e-ticaretle Amerika'ya kadar satılmaya başladı

El emeği ürünler, e-ticaretle Amerika'ya kadar satılmaya başladı

Elazığ'da 12 yıl önce eğitim almadan el sanatları bünyesindeki bir çok meslek dalını öğrenen, Elazığ depremi ve sonrasında devam eden pandemi sürecinde 'porselen dekorlama' mesleğini devam ettiren 2 çocuk annesi, krizi fırsata çevirerek porselen ve seramik ürünlerin üzerine işlediği desenlerle e-ticaret yoluyla yurtiçi başta olmak üzere Amerika'ya da satış yapmaya başladı.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Elazığ’da 12 yıl önce eğitim almadan el sanatları bünyesindeki bir çok meslek dalını öğrenen, Elazığ depremi ve sonrasında devam eden pandemi sürecinde ‘porselen dekorlama’ mesleğini devam ettiren 2 çocuk annesi, krizi fırsata çevirerek porselen ve seramik ürünlerin üzerine işlediği desenlerle e-ticaret yoluyla yurtiçi başta olmak üzere Amerika’ya da satış yapmaya başladı.

2 çocuk annesi Tijen İzol (53), 2009 yılında kendi imkanlarıyla eğitim almadan el sanatları bünyesinde bir çok mesleği öğrendi ve akabinde el sanatları atölyesi işletmeye başladı. Bu süre zarfında atölyesinde bir çok kadına çeşitli meslek dallarında eğitim veren İzol, Elazığ depremi ve devamında pandemi sürecinde bir süre kurslara ara vermek zorunda kaldı. Daha sonra eşi ve çocuklarının da destekleriyle küçük bir atölye açan İzol, burada porselen, cam ve seramik ürünlerin üzerine desenler işlemeye başladı. Deprem ve pandemi sürecindeki krizi fırsata çeviren İzol, e-ticaret yoluyla başta yurtiçi olmak üzere yurtdışına ve Amerika’ya ürün göndermeye başladı.