Gözleri görmeyen eşek, kurtarılarak tedavi altına alındı

Gözleri görmeyen eşek, kurtarılarak tedavi altına alındı

Elazığ’da gözleri görmeyen ve çocukların oyuncağı haline gelen eşek, bir vatandaş tarafından fark edilip bildirilmesi üzerine hayvanları koruma polisleri ve belediye ekipleri tarafından kurtarılarak, tedavi altına alınması sağlandı.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Elazığ'ın Doğukent Mahallesinde boş bir arazide çocukların üzerine bindiği maskotu haline getirdiği eşeği gören vatandaşlardan Ferhat Turgut, duruma müdahale etti.

Çocuklardan eşeği kurtarıp, serbest bırakan Turgut, eşeğin kendi etrafında döndüğünü görünce gözlerinin görmediğini anladı. Evinin bahçesinde eşeği bir gün besleyen Turgut, daha sonra hayvan polis biriminin kurulduğunu öğrenerek durumu İl Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdi.

Bunun üzerine devreye giren İl Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Bürosuna bağlı polisler, irtibata geçtiği belediyenin ekipleriyle eşeği aldırıp Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesine götürülmesini sağladı. Burada tedavi altına alınan eşeğin bir gözünün katarak, diğerinin ise tramvaya bağlı görme yetisini kaybettiği belirlendi. Kendi başına hayatını devam ettirmesi imkansız olan eşeğin yaşaması için bir hayvansever tarafından sahiplenerek bakımının yapılmasını gerektiği belirtildi.