Vakada ikinci sırada olan Elazığlı vatandaşlardan hem ilginç hem sert tepkiler

Vakada ikinci sırada olan Elazığlı vatandaşlardan hem ilginç hem sert tepkiler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yayınladığı insidans haritasında Türkiye’de ikinci sırada olan Elazığ’da vatandaşlardan hem ilginç hem de sert tepkiler geldi. Maske takmayan bir vatandaş herkesi maske takmaya davet etti.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos-3 Eylül arasında, 100 bin kişide bir haftalık toplam yeni korona virüs vaka sayılarının yer aldığı insidans haritasının yayınlandığını duyurdu.

Buna göre, 28 Ağustos-3 Eylül arasındaki vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan üç il, Kayseri, Elazığ ve Karaman olarak kaydedildi.

Vakaların arttığı Elazığ’da vatandaşların maske ve mesafe kurallarına uymadığı gözlemlendi. Kentin en işlek caddelerinden olan Gazi ve Hürriyet caddelerinde vatandaşların yoğun kalabalıklar oluşturarak tedbirlere uymaması dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın "Bu şehirlerden birindeyseniz daha dikkatli olun" uyarısına rağmen vatandaşlardan ilginç tepkiler geldi.

Maske takmayan vatandaşlardan birisi kendini örnek göstererek vatandaşları maske takmaya davet ederken bir başka vatandaş da "Halk kurallara uymuyorsa şikayet edip karakola götürecek değiliz" ifadeleri ile tedbir kurallarına uymayanları sert bir dille eleştirdi.