Vekil Erol bütçe görüşmelerinde Elazığ'ı yine unutmadı

Vekil Erol bütçe görüşmelerinde Elazığ'ı yine unutmadı

Bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ depremine değindi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı.

EROL: SIKINTILARIN VE SORUNLARIN OLDUĞUNU BURADAN İLETMEK İSTERİM

Milletvekili Erol, “Bütçe görüşmelerinin başladığı günden bugüne kadar bu kürsüde gergin anlar yaşandı, tartışmalar yaşandı. Muhalefet partisinin milletvekilleri, partimizin milletvekilleri kendilerine göre haklı gerekçelerini kürsüde seslendirdiler.

Ben biraz daha farklı bir bakış açısıyla kendi bölgemin, ilimin ve ülkemin genel sorunlarıyla ilgili bir değerlendirme yapmak isterim. 24 Ocak’ta Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Elazığ’da görevlendirilen 1 ay Elazığ’da kalan 3 bakanımız bugün burada. İçişleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız. 24 Ocak gecesi Elazığ’da yaşanan deprem sürecinin 1 aylık kriz sürecinin doğru yönetilmesine verdikleri katkılardan dolayı ben 3 bakanımıza da teşekkür ederim. Ama bu teşekkür Elazığ’da bu sorunların bittiği anlamında değildir.

Elazığ’da halen mülkiyet haklarıyla ilgili, yönetmeliklerle ilgili, kanunlarla ilgili, mevzuatlarla ilgili sıkıntıların ve sorunların olduğunu da buradan iletmek isterim” ifadelerini kullandı.