Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği Haberleri

Elazığ Valiliği batan tekne ile ilgili inceleme başlattı

Elazığ Valiliği, Keban Baraj gölünde batan tekne ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Vali Toraman görevine başladı

Son Valiler Kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliğinden Elazığ Valiliğine atanan Dr. Ömer Toraman, görevine başladı.

Vekil Gürsel Erol Vali Toraman'a başarılar diledi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol yaptığı açıklamada Elazığ Valiliğine atanan Ömer Torman’a başarılar diledi.

Elazığ'ın Yeni Valisi Ömer Toraman

Elazığ haber son dakika: Resmi Gazete’de yayımlanan son kararnameye göre Elazığ Valiliği’nde de değişiklik yapıldı. Elazığ’ın yeni valisi İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Ömer Toraman oldu. İşte Elazığ yeni Vali Toraman..

Elazığ Valisi değişti, Erkaya Yırık merkeze alındı

Elazığ haber son dakika: Resmi Gazete’de yayınlanan karar doğrultusunda Elazığ Valisi Erkaya Yırık merkeze alınarak, Elazığ Valiliği’ne İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer Toraman atandı.

Vekil Gürsel Erol: Ankara Büyükşehir Belediyesi Elazığ'da okul yapacak

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleriyle İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesinden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de Elazığ’da okul yapma talebini Elazığ Valiliği’ne iletti.

Harput Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Elazığ kültür sanat haber: Elazığ Valiliği tarafından ilk kez düzenlenen 'Harput Kısa Film Festivali' sona erdi.

1'nci Harput Kısa Film Festivali başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Elazığ Valiliği tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca sürecek olan 1'inci Harput Kısa Film Festivali vatandaşların yoğun katılımı ile başladı.

Vatandaşa Ceza Mobbingi

Kanyonları görmek amacıyla Baskil'e gelen turist kafilesini traktörüyle Konyon Bölgesine götüren köylüye jandarma ekipleri ceza yazdı.

Elazığ Valiliği'nin Yanlış Açıklamasını Vatandaş Düzeltmeye Çalışıyor!

Yol olmadığı için kanyonlara traktör römorku ile giden turist kafilesinin Resmini Çekip Paylaşım Yapan Baskilli Vehbi Genç'ten Valiliğin 'Söz konusu alan Malatya'dadır' açıklamasına yalanlama geldi. 'Burası Malatya değil, Baskil Akuşağı Köyü'nün Aşağıgeçit Mezrası' diyen Genç, Valiliğin yanlış bilgiyi düzeltmesi gerektiğini ifade etti.

Elazığ Valiliği'nden kanyonlara ulaşım açıklaması

Elazığ Valiliği, son günlerde sosyal medyada yer alan turistlerin kanyonlara traktörle gittiği videolarının Malatya ili sınırları içinde çekildiğini açıkladı.

Elazığ'da 'Harput Kısa Film Festivali' gerçekleştirilecek

Elazığ'da, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Elazığ Valiliği tarafından ilk 'Harput Kısa Film Festivali' gerçekleştirilecek. Ülkenin her yerinden yüzlerce eserin katıldığı belirtilen yarışmada jüri başkanlığını yapımcı, yönetmen ve senarist Osman Sınav'ın, üstlendiği kısa film dalında jüri üyeleri arasında oyuncu Ahu Türkpençe, yönetmen ve senarist Raşit Çelikezer, oyuncu Mehmet Çepiç ve sanat yönetmeni Natali Yeres yer alıyor.

Konteyner kentte kalan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı

Elazığ Valiliği tarafından 'Aşure Günü' dolayısıyla geçtiğimiz yıl meydana gelen 6.8'lik depremden sonra konteyner kentlerde kalan vatandaşlara yönelik program düzenlendi. Programda Vali Erkaya Yırık vatandaşlarla bir süre sohbet edip aşure ikramında bulundu.

Gakgolar selzedeleri unutmadı!

Elazığ Valiliği tarafından Karadeniz'de yaşanan sel felaketinin ardından selzedelere 3 tır yardım gönderildi.

Başkan Kangal: Devlet hepimizin Devleti, millet hepimizin milletidir

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal Elazığ Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantının ardından çıkan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Elazığ Valiliği tarafından kentsel dönüşüm toplantısı düzenlendi

Depremde zarar gören kamu binalarının içerisinde 33 tane okulun olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, 'Bunların da yeniden yapımı için geçmiş yıldan kalan ödeneğimizi de özellikle okul yapımına tahsis ettik. Çocuklarımız önümüzdeki yıl yıkılmış okullarının yerine yapılan okullarını bulmuş olacaklar' dedi.

Vali Yırık: Gerçekten devletimiz son derece güçlü

Elazığ'da yapılan 21 bin konutun 100 bine aşkın bir şehir pozisyonunda olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, 'Devletimiz Elazığ'da yeni bir şehir inşa ediyor. Mutlaka bunun bir an evvel olması mümkün değil. Vatandaşlarımız bu noktada yeni evlerine inşaatlar bittikçe kura neticesinde yerleşiyorlar. 15 bin konutun yüzde 50'sini de teslim etmiş durumdayız. Vatandaşlarımız halen teslimat devam ediyor' dedi.

Elazığ’da da yangın bölgesine yardım eli uzanmaya devam ediyor

Elazığ'da, yangın bölgesindeki afetzede vatandaşlar için kıyafet, merhem ve yemek gibi yardımlar toplandı.

Vali Yırık'tan vatandaşlara anlamlı jest

Çiftçilerin satmaya getirdikleri ürünleri satın alan Vali Erkaya Yırık, aldığı ürünleri halka ikram ederek onların talep ve sorunlarını dinledi.

Ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Elazığ son dakika: Elazığ'da alınan karar gereği ormanlık alanlara girişin, 01 Ağustos 2021 - 30 Eylül 2021 tarihleri arasında yasaklandığı bildirildi.

Vali Yırık: Delta varyantı Elazığ'da da var

Delta varyantının Elazığ'da da olduğunu belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 'İlimizde 445 bin aşılama hedefinde yüzde 53'lük bir aşılama çalışması gerçekleşti. Vatandaşlardan istirhamımız Cumhurbaşkanımızın ve bizim olduğumuz gibi aşılarını olmalarıdır' dedi.

Elazığ Valiliği'nden CİMER ve Açıkkapı semineri

Elazığ'da CİMER, Açıkkapı ve kamu kurumlarının temsilcilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Elazığ Valiliğinden deprem açıklaması

Elazığ son dakika: Elazığ meydana gelen 4.3 büyüklüğünde ki depremle ilgili açıklama yapan valilik, her hangi bir ihbar ve bildirimin yapılmadığını, tarama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Harput Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Elazığ'da valilik tarafından ilk kez düzenlenecek olan "Harput Kısa Film Festivali" için başvuruların başladığı, 6 Ağustos'a kadar devam edeceği belirtildi.

Elazığ Valiliği: 5 köy kısmen etkilendi

Elazığ son dakika: Bingöl'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapan Elazığ Valiliği, 5 köyün kısmen etkilendiğini, herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını bildirdi.

Erzurum'da Çaldılar, Elazığ'da Yakalandılar

Erzurum'da bir tünel inşaatından çalınan bakır kabloları Elazığ'a getiren 2 şüpheli yakarken suç üstü yakalandı.

Valilik Önünde Feci Kaza!

Elazığ son dakika: Elazığ'da park halindeki bir araca çarpıp takla atan otomobil, kaldırımda ters döndü, kazada 3 kişi yaralandı.

Elazığ Valiliği çıkan yangınla ilgili açıklama yaptı

Arıcak ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangınla ilgili açıklama yapan Elazığ Valiliği, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Orman yangınıyla ilgili Elazığ Valiliğinden açıklama

Arıcak ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangınla ilgili açıklama yapan Elazığ Valiliği, yangının yerleşim yerlerine sıçramaması için gerekli müdahalelerin yapıldığını bildirdi.

Depremzedelerden 'evlerimizi teslim edin' çağrısı

Elazığ'da bir grup depremzede vatandaş, TOKİ tarafından yapılan konutlardan hak sahibi olmalarına rağmen çekilen kuralar sonrasında anahtarlarını teslim alamadıklarını iddia ederek sorunlarını iletmek için Elazığ Valiliğine gitti.