Fırat Üniversitesi'nde Devir Teslim Töreni Pazartesi Günü Gerçekleştirilecek

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü devir teslim töreni 17 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Törende yeni rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş görevi Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'dan devir alacak.

PAYLAŞ

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Devir Teslim Töreni 17 Ağustos Pazartesi günü saat: 11.00’de rektörlük makamında gerçekleştirilecek.

Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete de yayımlanan kararla, 16 üniversiteye rektör ataması gerçekleştirilmişti.

16 üniversite arasında yer alan Fırat Üniversitesi’ne de Prof. Dr. Fahrettin Göktaş rektör olarak atanmıştı. Yeni rektör Göktaş, 2012 yılından bu yana Fırat Üniversitesi’nin rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’dan görevi devralacak.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. FAHRETTİN GÖKTAŞ KİMDİR?

Göktaş, 1963 Yılında Erzurum'da Doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Erzurum'da tamamladı. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak işe başladı. 1989 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı.

1992-1995 yılları arasında İngiltere Bristol Üniversitesinde Nükleer Reaksiyon Kinetiği alanında doktorasını tamamladı. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Argon National Laboratuvarında çalışma konusu ile ilgili araştırmalarda bulundu. 1996 yılında Doçent ve 2001 yılında da profesörlük unvanını aldı. Profesör Göktaş'ın çeşitli uluslararası dergide yayınlanmış 45 makalesi, ulusal ve uluslararası konferanslarda sunmuş olduğu 47 adet bildirisi, bir adet uluslararası patenti ve yayınlanmış 2 kitabı mevcuttur. Bilimsel çalışmalarına çeşitli araştırmacılar tarafından 335 atıf yapıldı.. 4 uluslararası ve 2 ulusal dergide hakemlik yapmakta. Şimdiye kadar 5 Doktora ve 9 Yüksek Lisans Tezi yönetti.

Bilimsel çalışmaları yanında, 1996-2011 yılları arasında Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı Başkanlığı, 2001-2004 yılları arasında Fırat Üniversitesi Bilgi kaynakları ve Kütüphane koordinatörlüğü, 2005-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ile Fakülte Kurulu Profesör Temsilcisi görevlerini yürüttü.

2011 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümüne profesör olarak atanan Prof. GÖKTAŞ, 2010-2013 Yılları arasında Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev yaptı.

2014-2015 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı İlk ve Ortaöğretim müfredatlarının yazımı projesinde TÜBİTAK Başkan Danışmanı olarak görev alan Prof. GÖKTAŞ, halen TÜBİTAK’ta Akademik Danışmanı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim ve Özel Yetenekliler projelerinde çalıştı.  Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ayrıca Üniversitelerarası Kurul (UAK) Denklik Komisyonu üyesi, İhbar ve Şikayetleri Değerlendirme Komisyonu Başkanı ve UAK Başkan Danışmanı görevlerini sürdürüyor.

Kanal Fırat-Elazığ Son Haber

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN