Genç Kızılay depremzede minikleri yalnız bırakmıyor

Genç Kızılay Elazığ Şubesi konteyner kentlerde kalan depremzede minikleri yalnız bırakmıyor.

PAYLAŞ

24 Ocak depreminin yaraları sarılmaya devam ederken konteyner kentlerde kalan vatandaşları hiçbir zaman yalnız bırakmayan Genç Kızılay Elazığ Şubesi 'Dondurma Her Çocuğun Hakkı' sloganıyla ilk etapta konteyner kentlerdeki ardında belirlenen köylerdeki minik dostları için harekete geçti.

Türkiye’nin en büyük iyilik hareketi Kızılay ülkemizde ve dünya da iyilik hareketlerine devam ederken, Genç Kızılay Elazığ Şubesi 24 Ocak depreminden, pandemi sürecine ve bugün geldiğimiz noktada vatandaşların ihtiyaçlarını var gücüyle karşılamaya çalışarak ilimizde, adeta seferberlik ilan etmiş öncü bir STK görevini yürütmekte. Bir çok isimsiz kahramanın bir araya gelerek gerçekleştirdiği iyilik hareketi yine çocukları unutmadı.

BOZKURT: MİNİK YÜREKLERE DOKUNMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Genç Kızılay Elazığ Şube Başkanı Fatih Bozkurt yaptığı açıklamada; “Deprem ve pandemi sürecinden en fazla etkilenen çocuklar. Bu nedenle etkinlik ve organizasyonlarımızda en fazla onlara yer vermeye çalışıyoruz. Maddi ve manevi olarak zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde bizler birlik ve beraberliğimizin her zamankinden daha fazla olması gerektiğine inanıyor, tüm kurumlarımıza ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza bu minvalde çalışmalarına hız vermeleri için çağrıda bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN