Tonya Kaymakamlığı'na hemşehrimiz Muhammed İkis atandı

Kastamonu Seydiler Kaymakamı Elazığlı hemşehrimiz Muhammet İkis, Trabzon'un Tonya İlçesi'ne kaymakam olarak atandı.

PAYLAŞ

Daha önce Reşadiye, Buharkent ve Seydiler Kaymakamlığı görevini yürüten Elazığlı hemşehrimiz Muhammet İkis Trabzon’un Tonya Kaymakamlığı’na atandı.

Aslen Elazığlı olan Muhammet İkis, 1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

2017 yılında yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 106. dönem Mülki İdare Amiri olarak mesleğe giriş yaptı. Mesleğe Van Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak başlayan Kaymakam İkis, Refiklik stajını sırası ile İzmir-Urla ve Artvin-Arhavi ilçelerinde tamamladıktan sonra, Tokat-Reşadiye ve Aydın-Buharkent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Akabinde yurt dışı stajı kapsamında İngiltere Cambridge’de yabancı dil ve mesleki eğitim alan Sayın İkis; Bakanlık Makamının 11.09.2020 tarihli atama Onayı ile Seydiler Kaymakam Vekili olarak atandı. Kaymakam Muhammet İkis son karar ile de Trabzon’un Tonya ilçesine kaymakam olarak atandı.

Elazığ Online internet medya yayıncılığı olarak Kaymakam Muhammet İkis’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Nejmi sağlam | 31 Aralık 2020 22:25

    Hemşerinizle gurur duyun çok iyi dört dörtlük bir insan tonya için hayırlı olur inşallah şimdiden tüm tonyalıların sevgisini kazandı

BUNLARA DA BAKIN