Ölümden döndü, tek bacağını kaybetti şimdi protez bacak bekliyor

Ölümden döndü, tek bacağını kaybetti şimdi protez bacak bekliyor

Elazığ’da mısır silaj makinesine kaptırdığı sağ bacağını kaybeden 43 yaşındaki Muharrem Ölmez, 41 gün sonra tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Askeri helikopter dahil tüm imkanların seferber edilerek hastaneye kaldırılıp başarılı bir operasyonla hayatta kalan Ölmez, hayırseverlerden protez bacak için destek istedi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Olay, Arıcak ilçesi Üçocak beldesinde meydana geldi. Kendi mısır tarlasında çalışan Muharrem Ölmez (43), ayağını silaj makinesine kaptırdı.

Haber verilmesi üzerin sağlık ve jandarma ekipleri, olay yerine gelerek ilk müdahaleyi yaptı. Ölmez’in, ayağının durumunun ağır olması ve silaj makinesinin çıkarılamaması üzerine jandarmaya ait helikopterle Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesine sevk edildi.

FÜ Ortopedi ve Travmatoloji bölümüne yatırılan Ölmez’in makineye sıkışan ayağı doktorlar ve itfaiye ekiplerinin de destekleriyle 6 saatte çıkarılabildi. Daha sonra bölümün Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erhan Yılmaz ve ekibi tarafından ameliyata alınan Ölmez’in sağ bacağı ampute edildi.

Enfeksiyon riskinden dolayı hastanın hayatını kaybetme riskine karşın gerçekleştiren başarılı operasyon sonucunda sağlığına kavuşan 6 çocuk babası Ölmez, 41 gün sonra taburcu edildi. Başına gelen talihsiz kaza sonucu bacağını kaybettiğini dile getiren Ölmez’e 3 ay sonra protez bacak takılmasının planlandığı aktarıldı.