Elazığlı gençlerden SMA hastası minik Kerem Ali'ye konvoylu destek!

Elazığlı gençler SMA Tip 1 Ölümcül Kas hastası olan Elazığlı Kerem Ali'ye destek olmak ve SMA Hastalığına dikkat çekmek için Elazığ'da geniş katılımlı konvoy düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber Elazığ Online - Çağlayan Günday

Kerem Ali Elazığ’daki SMA Tip 1 Ölümcül Kas hastalarından biri. Küçük bedeni ile bu ağır tedaviye yoğun bakım ünitesinde geçirmeye 6 aydır devam ediyor. Kerem Ali’nin ilacına kavuşabilmesi için 10 ayı kaldı.

Elazığ’da gönüllü genç Murat Yıldız tarafından Elazığlı Kerem Ali’ye destek olmak ve SMA Hastalığına dikkat çekmek için konvoy düzenlendi.

YILDIZ: “HERKESİN YARDIM EDECEĞİNE İNANIYORUM”

Murat Yıldız, SMA’lı çocuklara yardım eli uzatmayı amaçladıklarını söyledi.

Yıldız, “SMA TİP1 Hastası Kerem Ali kardeşimiz ve bu hastalıkla mücadele eden arkadaşlarımızın sesi olmak için buradayız.

SMA hastalığı nadir görülen zor bir hastalıktır. Bu hastalığı tedavisi mümkün olduğu bilinmektedir. Bizim buradaki amacımız sessiz kalan arkadaşlarımıza yardım eli uzatmak, hastalıklarına çare olmaktır. Bunun için bugün burada toplandık yardım edebilirsek ne mutlu bize. Valilik kapsamında böyle bir kampanya düzenledik. Her insana yardımcı olmamız gerekli bugün bizim çocuğumuz olur yarın başkasının çocuğu olur sağlıklı günlerde büyümelerini isteriz. 30 araçlık bir grupla toplanmış bulunmaktayız. Herkesin yardım edeceğine inanıyorum devlet büyüklerimizden desteklerini esirgememelerini istiyorum” dedi.

Elazığlı gençlerden SMA hastası minik Kerem Ali'ye konvoylu destek!

ADALET YILDIRIM: “EVLADIMA SAHİP ÇIKIN”

Kerem Ali’nin Annesi Adalet Yıldırım, devlet büyüklerine seslenerek yardımda bulunmalarını istedi. Yıldırım, “Tüm devlet büyüklerine sesleniyorum lütfen evladıma sahip çıkın, lütfen destek olun sizden bir anne olarak tek ricam bu. Bütün SMA’lı çocuklara kulaklarınızı tıkamayın. Bu çocuklar her gün yoğun bakımda eriyorlar. Benim çocuğum 9 aydır yoğun bakımda hayatla mücadele ediyor görmemezlikten gelmeyelim bir anne olarak sizden tek istediğim bu” dedi.

Elazığlı gençlerden SMA hastası minik Kerem Ali'ye konvoylu destek!

KENAN YILDIRIM: “SMA’LI ÇOCUKLARIN YANINDA OLUN”

Kerem Ali’nin Babası Kenan Yıldırım, devlet büyüklerine çağrıda bulundu. Yıldırım, “Bir baba olarak devlet büyüklerimize sesleniyorum, iş adamlarımıza sesleniyorum, sağlık bakanımıza sesleniyorum lütfen bu konunun üzerinde durun. Kerem Ali ve SMA,’lı çocukların yanında olun bu çocuklar yoğun bakım odalarında tek kalmasınlar. Bir baba olarak size yalvarıyorum. Bu çocuklar ölmesin melek olmasın” dedi.

Elazığlı gençlerden SMA hastası minik Kerem Ali'ye konvoylu destek!

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN