Etiketler

Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri, Manavgat'ta yangına müdahale çalışmalarını sürdürüyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan ve geniş bir alana yayılan orman yangını nedeniyle bölgeye sevk edilen Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yangın söndürme çalışmalarına destek oluyor.

Elazığ Belediyesi itfaiyesinden Manavgat'a destek

Elazığ Belediyesi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangınları nedeniyle 2 araç ve 8 personelle söndürme çalışmalarına destek verecek.

Yaz şenliği etkinlikleri iptal edildi

Elazığ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yaz şenlikleri etkinliklerinin ülke genelinde meydana gelen orman yangınları nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Başkan Şerifoğulları: Asfalt üretim kapasitemizi üç katına çıkarttık

Elazığ haber: Ulaşımda konfor, kalite ve güvenliği artırmak için yeni yollar ve modern bulvarlar inşa eden Elazığ Belediyesi, son teknoloji cihazlarla asfalt üretim şantiyesinin kapasitesini yükseltmeyi sürdürüyor.

İhtiyaç sahipleri için paylaşım noktasına bırakılan elbiseleri çaldılar

Elazığ'da kağıt toplayıcıları, Elazığ Belediyesi tarafından kurulan ve vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için giysi, ayakkabı ve oyuncakları bıraktığı paylaşım noktasına girerek kendi ihtiyaçlarından fazla olan malzemeleri çaldı. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

50 dönümlük arazi üzerinde kurban satış ve kesim alanı oluşturuldu

Elazığ'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde 50 dönümlük arazi üzerinde kurban satış ve kesim alanı oluşturuldu.

Elazığ Belediyesi 15 Temmuz'da şehitleri unutmadı

Elazığ Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde şehir genelindeki şehit mezarlıklarında temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi.

'Hayatlarımız Sallanmasın' tiyatro etkinliği düzenlendi

Elazığ haber: Elazığ Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından İçişleri Bakanlığının 2021 yılını Afet Eğitim Yılı ilanı sebebiyle 'Hayatlarımız Sallanmasın' konulu tiyatro etkinliği düzenlendi.

Elazığ Belediyesi yaz spor okulları açılış töreni gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi'nin çocukları küçük yaşta spora teşvik etmek ve öğrencilerin yaz tatil dönemini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla 'Haydi Çocuklar Spora' sloganıyla başlattığı yaz spor okulları açılış töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesine ait bazı iş yerleri beş yıl süreyle kiraya verilecek

Elazığ haber: Mülkiyeti Elazığ Belediyesine ait olan bazı büfe ve işyerleri beş yıl süreyle kiraya verilecek.

Elazığ'da Elektrik Kesintisi 4 Saat Sürdü

Elazığ haber: Elazığ'da belirli bölgelerde sabah saatlerinden itibaren yaşanan elektrik kesintisi 4 saat sürdü.

387 Yıllık Tarihi Hoca Hasan Hamamı Müzeye Dönüşecek

Elazığ haber: Elazığ'da medeniyetler beşiği Harput Mahallesinde bulunan 387 yıllık tarihi Hoca Hasan Hamamı'nı yeniden ayağa kaldırmak için çalışma yapılıyor. İlk aşamada kazı ve kubbeyi askıya alma çalışmasının ardından restorasyonunun yapılmasıyla tarihi hamam, şehrin ve Harput'un turizmine katkı sağlaması için yaşayan müze olarak tasarlanacağı bildirildi.

Mobil atık merkezleriyle çevre korunacak

Elazığ'da belediye tarafından çevrenin korunarak, atıkların geri dönüşüme gitmesi için hazırlanan mobil atık merkezleri kentin belirli noktalarında kuruldu.

Elazığ'ın simgesi Harput, sanal ortama taşındı

Elazığ son dakika haber: UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren 4 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Elazığ'ın simgesi Harput, sanal ortama taşındı.

Elazığ'da ev yangını: 3 kişi dumandan etkilendi

Elazığ haber son dakika: Elazığ'da bir dairede çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürüldü. Yangında karbonmonoksit gazından etkilenen 3 kişiye sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti.

5 Haziran Dünya Çevre Günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı

Elazığ'da '5 Haziran Dünya Çevre Günü' çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Otomobilin alt kısmına giren yılanı itfaiye çıkardı

Elazığ'da bir otomobilin alt kısmına giren yılan, itfaiye ekipleri tarafından çıkartılarak doğal ortamına bırakıldı.

Elazığ Belediyesi’nden dolandırıcılara karşı uyarı!

Elazığ Belediyesi, başkan, başkan yardımcıları ve idarecilerin isimlerinin kullanılarak, bağış adı altında yardım talebinde bulunan şebekelere karşı vatandaşları uyardı.

Başkan Şerifoğulları mahalle ziyaretlerini sürdürüyor

Daha kaliteli, yaşanabilir bir şehir hedefiyle şehrin dört bir yanına adil hizmet götürme noktasında mahalle ziyaretlerini önemsediklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Şehrimizin bugünü ve geleceği için aşkla ve gayretle hizmet üretmeye devam ediyoruz' dedi.

Elazığ'a çocuklar için 'Anadolu Masal Evi'

Elazığ'da Köy Kent alanı içerisinde bulunan müstakil binanın Anadolu Masal Evi olarak tahsis edilmesi için belediye ile protokol imzalandı.

Elazığ'a 'Yeni Nesil Dijital Kütüphane'

Elazığ'da belediye tarafından yaptırılan binlerce kitaba bir tıkla ulaşabilecek dijital kütüphane de kaba inşaat tamamlanırken, Haziran ayında tamamen bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

20 metrelik kuyuya düşen koyun kurtarıldı

Elazığ'da 20 metrelik su kuyusuna düşen koyun, itfaiye ekipleri tarafından kurulan sistem ile sağ olarak kurtarıldı.

Osman Paşa’ın Adı O Yolda Yaşatılacak

Helikopter kazasında şehit olan Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ın adı kolordu içinden Fethi Sekin’e açılan yola verildi.

Havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi kurtarıldı

Elazığ'da havalandırma boşluğuna düşen yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Selçuk Öztürk, 'İstifa Yok' Dedi, Önemli Açıklamalarda Bulundu

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın önceki gün katıldığı bir canlı yayın programındaki kendi şahsına yönelik açıklamalarına istinaden basın toplantısı düzenledi. Başkan Öztürk yaptığı açıklamada; Şahin başkanın dinlediği ses kaydındaki ifadelerin kendisine ait olmadığını söyleyerek, istifa etmeyeceğini belirtti.

Kısıtlama nedeniyle boş kalan mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okutuldu

Elazığ'da pandemi nedeniyle vatandaşların kabir ziyareti yapamaması üzerine mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okutularak dualar edildi.

Başkan Şerifoğulları: Tüm ekiplerimizle sahadayız

Kısıtlamada devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; 'Elazığımız için tüm ekiplerimizle sahadayız. Kısıtlamaların uygulandığı dönemlerde de bunu fırsata çevirerek vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için şehir genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz' dedi.

Elazığ Belediyesi, GES ile 1 milyon 800 bin kilowat elektrik üretecek

Elazığ Belediyesi tarafından yaptırılarak son aşamasına getirilen Güneş Enerji Santrali (GES) ile yılda 1 milyon 800 bin kilowat elektriğin üretilerek ekonomik kazanç sağlanmasının hedeflendiği aktarıldı.

Elazığ'da Kapsamlı Bakım Çalışması

Elazığ'da belediye ekipleri tarafından baharla birlikte kentin 4 bir yanında kapsamlı temizlik çalışması ile park ve yollarda çeşitli çalışmalar yapıldığı bildirildi.

EBUAŞ 52 Tane Otobüsü İhale Usulüyle Satışa Çıkardı

EBUAŞ bünyesinde bulunan tamamı 2018 model BMC marka 31 adet 12 metre 21 adet 8,5 metre toplamda 52 adet otobüsü ihale usulüyle satışa çıkardı.