Vali Yırık pazara gitti, gülümseten diyaloglar yaşandı

Vali Yırık pazara gitti, gülümseten diyaloglar yaşandı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, korona virüs (Covid-19) bilgilendirme çalışmaları kapsamında pazara gitti, ortaya gülümseten ve samimi diyaloglar çıktı. Covid-19'da arzu edilen iyileşmeyi henüz gerçekleştiremediklerine değinen Vali Yırık, vatandaşları da 'Canlarımız yanmasın' diyerek uyardı.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Covid-19 denetimleri haftanın her günü sahada görevlendirilen ekipler tarafından yapılıyor. "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla devam eden denetimlere bugün Vali Erkaya Yırık da katıldı. Sanayi Mahallesi'nde semt pazarına giren Vali Yırık, maske, mesafe ve hijyen konusundaki bilgilendirme çalışmaları kapsamında uyarıda bulundu.

Pazarda istek ve taleplerini de dinleyen Vali Yırık’ın geçtiğimiz haftalarda bir kadınla randevu diyalogunun aynısını pazar esnafına latife yaparak söylemesi üzerine aynı şekilde aldığı ‘bugün gelemem’ cevabı herkesi güldürdü. 30 yıldır esnaflık yaptığını ve şimdiye kadar hiçbir valinin pazara gelmediğini aktaran esnaf Oktay Aşan’a Vali Yırık, “Ben çantamı alıp pazara gelmek isterim ama herkes tanıyor, imkanım yok” dedi. Daha sonra Aşan’ın "Sizi en kısa zamanda ziyaret edeceğim" demesi üzerine Vali "Bugün 14.30’da gelebilir misiniz" sorusunu sordu. "Bugün gelemem" cevabı alan Vali Yırık'ın, "Ben sana latife yapıyorum" demesi herkesi kahkahaya boğdu. Ayrıca pazarda alışveriş yapan, eşi vefat eden ve çocukları sanayide çalışan Gönül Teyze ile muhabbet eden Vali Yırık, pazar torbalarını arabaya kendi elleriyle bırakarak evine kadar yardımcı olunması talimatını verdi. Pazarda gülümseten ve samimi diyalogların ortaya çıktığı uygulamada Vali, Covid-19 konusunda ise "Canlarımız yanmasın" diyerek uyarıda bulundu.