Elazığ'ın kırmızı alanı giderek genişliyor

Koronavirüsle mücadele dünya genelinde devam ederken, Elazığ'da vaka sayısındaki artışın devam ettiği öğrenildi. Şehirdeki vaka sayısı resmi olarak açıklanmasa da hayat ev sığar uygulamasında Elazığ'ın kırmızı alanının giderek genişlediği görüldü.

PAYLAŞ

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle birlikte Elazığ’da vaka sayısındaki artış devam ediyor.

Elazığ’da resmi makamlarda tarafından koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı kamuoyuna açıklanmazken, edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’daki vaka sayısındaki artış gün geçtikçe devam ediyor.

Şehirdeki vaka sayısı her ne kadar gizemini korusa da hastanelerdeki pandemi servislerinde yoğunluk artıyor.

Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları isteniyor.  

Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi. 

Bazı şehirlerde belirli periyotlarla vaka sayılarına ilişkin bilgiler veriliyor. Ancak Elazığ’da yaklaşık son 3 aydır vaka sayısına ilişkin herhangi bir açıklama yapılma yapılmazken, Hayat Ev Sığar uygulamasında Elazığ’ın vaka sayılarındaki artış hızı gözler önüne seriliyor.

İlk fotoğrafa bakıldığında, Elazığ’ın vaka sayılarındaki düşüklük, koronada riskli alanların daha az bir bölümü kapsadığını gösteriyor.

İkinci fotoğrafta ise, alanın daha da genişlediği ve kırmızı alanının daha da büyüdüğü gözler önüne seriliyor.

Ortaya konulan bu son durum, Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da vaka sayılarının artışının devam ettiğini, vatandaşların daha fazla dikkatli ve maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha özen göstermesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Kanal Fırat-Elazığ Son Haber

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN